.:: وب سایت شرکت شهرکهای صنعتی فارس ::.
 
تير 1397
 
1
8 7 6 5 4 3 2
15 14 13 12 11 10 9
22 21 20 19 18 17 16
29 28 27 26 25 24 23
31 30
 
 

                         
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
چهارشنبه 27 تیر 1397 - 03:19
آیا امکان خرید و فروش طرحها و واحدهای صنعتی در شهرکها وجود دارد؟
انتقال زمين صنعتي خام به غير ، مجاز نمي باشد ولي اگر طرف قرارداد در زمين بنا احداث كرده باشد يا به بهره برداري رسيده باشد ، با مجوز شركت شهركهاي صنعتي استان با رعايت مقررات مربوط مي تواند نسبت به انتقال حقوق خود كه در دفترچه قرارداد مشخص شده است به شخص ثالث اقدام نمايد
آیا می توان در شهرکهای صنعتی فعالیت اقتصادی غیر صنعتی نظیر پرورش آبزیان ، طیور و کشاورزی و کشت و صنعت ... راه اندازی نمود؟
اگر بتوان از آنها به عنوان توليد صنعتي ياد نمود با تشخيص هيات مديره شركت شهركهاي صنعتي استان تخصيص زمين به طرح هاي مذكور بلا اشكال خواهد بود. ارائه خدمات صنعتي و هرگونه خدماتي اعم از مالي ، فني ، علمي ، آموزشي ، اطلاع رساني و ... كه برطرف كننده نياز واحدهاي صنعتي باشد با كسب مجوز قانوني از مراجع ذيصلاح بلا مانع مي باشد.
صنایعی که می توانند در شهرکها مستقر شوند کدامند؟
در شهركهاي صنعتي عمومي تقريبا تمامي رشته هاي فعاليت صنعتي مي توانند استقرار يابند. اما در شهركهاي صنعتي تخصصي فقط رشته هاي خاصي از فعاليتهاي صنعتي امكان استقرار در آن را دارند . مانند صنايع چرمسازي در شهرك صنعتي چرمشهر.
مدارک لازم برای دریافت جواز تاسیس واحد صنعتی کدامند؟
صدور جواز تاسيس نيازمند مدرك خاصي نيست و با مراجعه به سازمان صنايع و معادن استان مربوطه و تكميل فرمهاي لازم صادر مي گردد.
موضوع قرارداد منعقده با متقاضی دریافت زمین در شهرکهای صنعتی چیست؟
هر متقاضي به تناسب وسعت و موقعيت زميني كه به او تخصيص مي يابد ، بايد سهمي از هزينه هاي ساخت و ساز شهرك صنعتي را بپردازد. اين سهم را بهاي حق بهره برداري(انتفاع) از تاسيسات و امكانات مي نامند. بهاي حق بهره برداري به صورت نقد و اقساط دريافت مي شود. بنابراين موضوع قرارداد صرفا در رابطه با حق بهره برداري مي باشد. به منظور كمك به متقاضي ، بهاي زمين تخصيصي پس از به بهره برداري رسيدن واحد صنعتي از او جداگانه دريافت مي شود.
آیا به مبلغ قرارداد تخفیف نیز داده می شود؟
درصورتیکه طرف قرارداد پیش از خاتمه اقساط موفق به دریافت پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن مربوطه گردد مشروط بر اینکه ۳۰ درصد ( در استانهای شمالی ۴۰ درصد) زمین را به زیربنا اختصاص داده شود با تشخیص هیات مدیره استان از پرداخت تمام و یا بخشی از اقساط معاف می شود.
در چه زمانی سند مالکیت زمین به نام متقاضی صادر می شود؟
در زمانی که طرف قرارداد پروانه ساختمان و پروانه بهره برداری خود را ارائه نماید و بدهکاریهای مالی خود را تسویه نماید ، انتقال قطعی مالکیت به نام او در دفاتر اسناد رسمی صورت می پذیرد.
شهرکهای صنعتی تحت پوشش سازمان چه تفاوتهایی با دیگر شهرکها و نواحی صنعتی دارند؟
 این شهرکهای صنعتی به تصویب هیات دولت رسیده اند و تحت نظارت دولت می باشند و از مقررات و سیاستهای حمایتی دولت تبعیت می نمایند. دفترچه های قرارداد تخصیص زمین در آنها در حکم اسناد رسمی می باشند. شهرکهای صنعتی مذکور در مواردی از حمایتهای مالی دولت نیز برخوردار می شوند.
برای اجرای طرحهای صنعتی ، سازمان جه تسهیلاتی را پرداخت می کند؟
در حال حاضر پرداخت تسهیلات به طرحهای صنعتی توسط سیستم بانکی کشور صورت می گیرد و می بایست به بانکهای تجاری اعم از دولتی و خصوصی مراجعه نمود. درصورت تخصیص منابع و اعتبارات تبصره ای مراتب از طریق سازمانهای صنایع و معادن استانها به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
استاندارد رسمی پذیرفته شده در ایران برای تعریف موسسات کوچک و متوسط را لطفا بفرمائید.
معیار تشخیص صنایع کوچک و متوسط ، تعداد پرسنل است. برای صنایع کوچک : زیر ۵۰ نفر کارکن و برای صنایع متوسط : زیر ۲۵۰ نفر کارکن.