.:: وب سایت شرکت شهرکهای صنعتی فارس ::.
 
تير 1397
 
1
8 7 6 5 4 3 2
15 14 13 12 11 10 9
22 21 20 19 18 17 16
29 28 27 26 25 24 23
31 30
 
 

                         
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
یکشنبه 03 تیر 1397 - 17:39

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس خبرداد:پذیرش عرضه محصولات سه واحد صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی فارس در بورس کالا//فارس استان پیشتاز در بورس کالا


معاون صنايع كوچك  شركت شهرك هاي صنعتي فارس خبرداد:پذيرش عرضه محصولات  سه واحد صنعتي مستقر در شهرك هاي صنعتي فارس در بورس كالا//فارس استان پيشتاز در بورس كالا
معاون صنايع كوچك  شركت شهرك هاي صنعتي فارس فراهم شدن زمينه عرضه سهام واحد هاي صنعتي صنايع كوچك و متوسط استان دربورس كالا  را  یک فرصت جدید و بسیار ارزشمند برای بنگاه های اقتصادی کوچک اعلام كرد و گفت: اين صنايع مي توانند از اين طریق نسبت به  فروش كالا ها و محصولات وتامين نقدينگي مورد نياز خود اقدام كنند.
 به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان فارس ،شهرام كمال زاده  دوره آموزشي آشنايي با ظرفيت ها و مزيت هاي  بورس كالا در شهرك صنعتي بزرگ شيراز افزود:معافیت از تشریفات مناقصه و مزایده، برخورداری از معافیت مالیاتی و قیمت‌های تعادلی تعیین شده ازجمله مزایای ورود  واحد هاي صنعتي به  بورس کالا است.
وي با اشاره به برنامه  سازمان صنایع کوچک و شهرك هاي صنعتي ايران براي پذیرش واحدهای صنعتی در بورس کالا گفت:این مهم  در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشورو نيز  دستیابی به رشد اقتصادی پایدار در سطح شهرك هاي صنعتي اجرا مي شود.
كمال زاده اضافه كرد:حضور صنایع کوچک در بورس کالا می‌تواند به فروش محصولات‌شان بدون واسطه بینجامد که با این کار هم جان تازه‌یی به این صنایع داده می‌شود و هم با تامین مواد اولیه صنایع کوچک و متوسط از بورس، شاهد کاهش قیمت تمام شده محصولات خواهیم بود.
وي  با بيان اينكه  در حال حاضر بيش از 95 درصد بنگاه هاي استان جزء بنگاه های کوچک و متوسط محسوب مي شوند گفت: با توجه به اينکه این آمار رو به رشد است لذا ورود شرکت هاي  کوچک و متوسط به بازار سرمایه امری بسیار ضروری بود.
معاون صنايع كوچك  شركت شهرك هاي صنعتي فارس با بيان اينكه فارس از استانهاي پيشتاز كشور در ارسال تقاضاها ي واحد هاي صنعتي براي پذيرش دربورس كالا  محسوب مي شود افزود: در حال حاضر مدارك و مستندات  8واحد صنعتي براي پذيرش در بورس كالا ارسال شده كه تاكنون 3واحد صنعتي در زمينه هاي توليد مخازن پلي اتيلن چند لايه ،بسته بندي قند ولوله هاي پلي اتيلن مورد پذيرش قرار گرفته و كار ارسال پرونده ساير واحد هاي متقاضي نيز در دست انجام است.
وی با بیان این که در اين زمينه ، توافق نامه ای سه جانبه بین سازمان صنایع کوچک و شهرك هاي صنعتي ، صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنایع کوچک وشرکت بورس کالا منعقد شده است افزود: بر اساس این تفاهم نامه استفاده از ابزارهای مالی و مدیریت خطر صنایع کوچک ومتوسط و هم چنین بهره گیری از ظرفیت انبارهای مستقر در شهرک های صنعتی از طریق بورس کالا فراهم شد.
كمال زاده   تصریح کرد: در این طرح متناسب با نیاز واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی زمینه راه اندازی شعبه های تالار و یا کارگزاری در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی نیز فراهم شده است تا این مراکز در کنار عرضه و معاملات محصولات واحدها، امکان خرید مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی با تناژ خرد را هم فراهم کنند.
وی با تاکید براین که کارگزاران می توانند در شهرک ها و نواحی صنعتی نسبت به تبلیغات و بازاریابی اقدام کنند اضافه کرد: شرکت شهرک های صنعتی در راستای اقدام های حمایتی خود از صنعتگران، واحدهای قابل بهره گیری از این ظرفیت چه در تامین مواد اولیه و چه در محصولات تولید شده را شناسایی و به شرکت بورس کالا معرفی خواهد کرد.
وی یادآور شد: به منظور تضمین تعهدهای صنایع کوچک مشارکت کننده در این طرح و هم چنین تداوم برنامه های حمایتی دولت از این صنایع، صندوق ضمانت صنایع کوچک انواع ضمانت نامه های مورد نیاز بورس کالا را صادر خواهد کرد.
   1396/6/15 13:58    تعداد بازدید :  152

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 152
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )