.:: وب سایت شرکت شهرکهای صنعتی فارس ::.
 
خرداد 1397
 
4 3 2 1
11 10 9 8 7 6 5
18 17 16 15 14 13 12
25 24 23 22 21 20 19
31 30 29 28 27 26
 
 

                         
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
دوشنبه 28 خرداد 1397 - 02:08

تشریح مشوق ها و سیاست های حمایتی دولت در شهرک های صنعتی برای ایجاد واحد های تولیدی و صنعتی توسط بانوان کارآفرین// فراهم بودن زیرساخت های شهرک های صنعتی فارس برای استقرار بانوان کارآفرین


 
 
 
تشريح مشوق ها و سياست هاي حمايتي دولت در شهرك هاي صنعتي براي ايجاد واحد هاي توليدي و صنعتي توسط بانوان كارآفرين// فراهم بودن زيرساخت هاي شهرك هاي صنعتي فارس براي استقرار بانوان كارآفرين
مشاور امور بانوان و خانواده معاون وزيرصنعت،معدن و تجارت از برنامه دولت براي حمايت از بانوان كارآفرين در سطح شهرك ها و نواحي صنعتي خبردادو گفت:افزايش سهم بانوان در توليد ،اشتغال و كارآفريني از برنامه هاي دولت در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي ،توليد و اشتغال است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي فارس پریچهر سلطانی پس از بازديد از تعدادي واحد صنعتي مستقر در شهرك صنعتي بزرگ شيراز كه توسط بانوان كارآفرين راه اندازي شده اند، در نشست شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین شهرک‌های صنعتی فارس كه با حضور مديركل امور بانوان و خانواده استانداري فارس ورئيس كانون زنان  كارآفرين و بازرگان استان فارس، مشاوران بانوان دستگاه هاي اجرايي و نيز بانوان كارآفرين برگزارشد، با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به حضور زنان در فعالیت‌های اقتصادی و مدیریتی کشور دارد، گفت: برنامه‌های حمایتی ویژه‌ای برای فعالین اقتصادی و کارآفرینان پیش‌بینی شده است.
سلطانی با تأکید بر تبيين  ظرفیت‌های موجود در شهرك هاي صنعتي  به زنان كارآفرين جامعه تأکید کرد: باوجود زیرساخت‌های موجود و شمار بالای شهرک‌های صنعتی در کشور، سهم کارآفرینی صنعتی زنان کم و بسیار ناچیز است و به همین منظور باید زمینه حضور بانوان در این حوزه بیش از گذشته فراهم شود.
وي با بيان اينكه 700زن كارآفرين در سطح شهرك ها و نواحي صنعتي كشور در عرصه هاي مختلف توليدي به فعاليت مي پردازند گفت:معتقديم با توجه به ظرفيت هاي موجود در شهرك هاي صنعتي و نيز توانمندي هاي موجود در بين بانوان ،سهم بانوان بايد در توليد ملي و اشتغال افزايش يابد.
مشاور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان وخانواده تصریح کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی حمایت‌های ویژه‌ای را از واحدهای صنعتی کوچک انجام می‌دهد که می‌توان به ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی برای تسهیل در صادرات محصولات، کمک هزینه‌های حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ارائه آموزش‌های تخصصی و مهارتی رایگان اشاره کرد.
معاون مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان یادآور شد: شورای توسعه تعاون زنان کارآفرین شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک کشور در 31 استان تشکیل‌ شده است و در این شورا تلاش داریم تا مشکلات زنان را در این حوزه برطرف کنیم و نیز زنان کارآفرین جذب شوند و از فرصت‌های مناسبی که وجود دارد، استفاده کنند.
رييس هیئت مديره و مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان فارس نيز در اين جلسه با بيان اينكه بسترهاي جذب سرمايه گذار در 61شهرك و ناحيه صنعتي فارس فراهم است، از اختصاص مشوق هاي سرمايه گذاري براي 41شهرك  و ناحيه صنعتي استان خبر داد و گفت:بانوان كارآفرين مي توانند با استفاده از اين فرصت ايجاد شده نسبت به ايجاد واحد هاي توليدي و صنعتي اقدام كنند.
احد فتوحي افزود: اين مشوق ها در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي ،توليد و اشتغال و باهدف فعال كردن شهرك ها و نواحي صنعتي كم تقاضا محور،به  تصويب هیئت مديره اين شركت رسيده و تا پايان امسال  اعمال مي شود .
 وي كاهش سهم پرداخت نقدي به 5درصد با اقساط بين 36تا48ماهه و نيزبازگرداندن بين 60تا90درصد از اسناد تعهدي به بانوان كارآفرين به شرط ايجاد اشتغال و بهره برداري از واحد هاي صنعتي را از مهمترين مشوق ها اعلام كرد.
مدير عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس همچنين با اشاره به خدمات صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع كوچك  در شهرک های صنعتی برای بانوان کارآفرین گفت:صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کسری وثایق  کارآفرینانی که برای دریافت تسهیلات با کمبود وثیقه روبرو هستند را تاسقف 30میلیارد ریال صادر مي كند که در این زمینه برخی بانوان کارآفرین از این ظرفیت استفاده کرده اند.
وي اضافه كرد: همچنین برای بانوان کارآفرین که دارای اختراعات و ابداعات باشند نیز تخفیف هایی در واگذاری زمین، اعمال می شود.
مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري فارس نيز با قدرداني از مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس درخصوص اعطاي مشوق هاي سرمايه گذاري به بانوان كارآفرين گفت:بايد با استفاده از تمامي ظرفيت ها در راستاي توانمند سازي بانوان در عرصه هاي كار و توليد حمايت حداكثري انجام شود.
معصومه دستغیب تصریح کرد: برای سهولت بانوان کارآفرین در دریافت تسهیلات بانکی، در سطح استانی با بانک ها و موسسات مالی و اعتباری جلساتی برگزار خواهد شد تا این موضوع رفع شود.
وی با اشاره به بازدید از برخی واحد های صنعتی در شهرک صنعتی که نوسط بانوان کارآفرین اداره می شوند گفت: برخی از این واحد ها موفقیت های مناسبی در حوزه تولید محصولات دانش بنیان داشته اند که علاوه بر تامین نیاز های داخلی ،در زمینه صادرات نیز گام های موثری برداشته اند.
وی تامین سرمایه درگردش را از نیازهای مهم واحد های صنعتی بیان کرد و گفت: در این زمینه باید شرایطی فراهم شود تا علاوه بر سهولت در دریافت تسهیلات، کارمزد این تسهیلات نیز مناسب باشد.
رييس كانون زنان كارآفرين و بازرگان فارس نيز  با اشاره به لزوم ارائه آموزش به بانوان کارآفرین در بخش های بازار و امور مالی و صادرات گفت: در این زمینه نیز با همکاری سایر نهادها و تشکل های صنعتی و بازرگانی اقدام خواهد شد.
يلدا راهداریکی از چالش های بانوان در حوزه تولید را وجود مشکلات در دریافت تسهیلات بانکی بیان کرد و گفت: باید  بانکها برای بانوان کارآفرین تسهیلات ویژه ای قرار دهند.
مشاور امور بانوان و خانواده شركت شهرك هاي صنعتي فارس نيز در اين جلسه از فعاليت 22بانوي كارآفرين در سطح شهرك ها و نواحي صنعتي استان فارس خبر دادو گفت:اين بانوان در حوزه هاي مختلف توليدي و صنعتي به فعاليت مي پردازند و نقش مهمي در توليد ملي و نيز صادرات برعهده دارند.
زهرا ايران پور با اشاره به اينكه حمايت حداكثري از بانوان در دستوركار اين شركت قراردارد گفت:دفتر امور بانوان و خانواده شركت شهرك هاي صنعتي فارس نيز با رصد و پيگيري مسائل و مشكلات بانوان كارآفرين،بسترهاي لازم را براي توسعه فعاليت هاي آنها و رفع مشكلات فراهم مي كند.
در اين جلسه با اهداي لوح تقدير از سه بانوي كارآفرين تجليل شد.
 
 

   1396/10/17 17:57    تعداد بازدید :  160

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 160
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )