.:: وب سایت شرکت شهرکهای صنعتی فارس ::.
 
خرداد 1397
 
4 3 2 1
11 10 9 8 7 6 5
18 17 16 15 14 13 12
25 24 23 22 21 20 19
31 30 29 28 27 26
 
 

                         
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
شنبه 05 خرداد 1397 - 12:20

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: درسال گذشته صادرات محصولات تولیدی صنایع کوچک در فارس 4 برابر مدت مشابه سال قبل بوده است.

صادرات 124ميليون دلاري صنايع مستقر در شهرك هاي صنعتي فارس

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: درسال گذشته صادرات محصولات تولیدی صنایع کوچک در فارس 4 برابر مدت مشابه سال قبل بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی گفت: هدف گذاری 124 میلیون دلاری صادرات صنایع کوچک و متوسط در فارس  در سال گذشته محقق شده است.

او همچنین گفت: بازاریابی در کشور‌های جدید هدف صادراتی و اعزام فعالان صنعتی به نمایشگاه‌های معتبر خارجی از برنامه‌های مورد توجه محسوب می‌شود که با حمایت‌های این شرکت، و با اختصاص يارانه به واحد هاي صنعتي به طور ویژه در حال انجام است.

فتوحی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و بخش دولتی نیز در تحقق افزایش میزان صادرات نقش مهمی برعهده دارند، ادامه داد: جلسات مختلف با دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای رفع موانع صادراتی و تسهیل در امور صادرات برگزار و در این زمینه با تعامل موجود در استان گام‌های موثری برداشته شده است.

او گفت: ۱۴ خوشه صنعتی و کسب و کار با رويكرد صادرات محور در استان فارس شناسایی شده و از این تعداد کار مطالعات امکان سنجی ۹ خوشه به پایان رسیده و ۵ خوشه نیز اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به فعالیت کنسرسیوم‌های صادراتی فرش دستباف، گلاب و عرقیات گیاهی، سنگ شمال و رب گوجه و شوریجات در استان فارس و نقش این کنسرسیوم‌ها درافزایش و تسهیل امور صادراتی، افزود: اين كنسرسيوم‌ها در زمينه  رفع موانع و مشکلات وايجاد تعامل و هم‌افزایی و مشارکت در کارگروهی زمینه افزایش صادرات را فراهم كرده اند.

فتوحی با بیان اینکه بیش از 94 درصد از صنایع استان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند از مهم‌ترین مشکلات اغلب این صنایع را ضعف در مدیریت صادرات، عدم تخصصی بودن این امر و نبود استراتژی لازم در بخش صادرات اعلام و اضافه کرد: امسال برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی مدیریت صادرات برای صنایع کوچک و متوسط در اولویت برنامه‌های آموزشی قرارگرفت  و در این زمینه هزینه‌های این دوره‌ها به صورت یارانه به واحد هاي صنعتي  پرداخت شده است

   1397/2/20 08:38    تعداد بازدید :  7

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 7
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )