.:: وب سایت شرکت شهرکهای صنعتی فارس ::.
 
ارديبهشت 1397
 
7 6 5 4 3 2 1
14 13 12 11 10 9 8
21 20 19 18 17 16 15
28 27 26 25 24 23 22
31 30 29
 
 
روز عرفه

                         
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
شنبه 01 اردیبهشت 1397 - 06:26

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس در مراسم درختکاری در شهرک صنعتی خرامه: افزایش فضای سبز شهرک های صنعتی فارس به 598هکتار/اجرای روش های آبیاری نوین درفضای سبز شهرک های صنعتی


مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي فارس در مراسم درختكاري  در شهرك صنعتي خرامه: افزايش فضاي سبز شهرك هاي صنعتي فارس به 598هكتار/اجراي روش هاي آبياري نوين درفضاي سبز شهرك هاي صنعتي
رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي فارس يكي از مهمترين الزامات توسعه صنعتي پايدار را توجه به فضاي سبز و درنظر گرفتن مسائل زيست محيطي دانست و گفت : در زمينه توسعه فضاي سبز در شهركهاي صنعتي فارس  اهتمام ويژه اي وجود دارد.
احد فتوحي  در آيين هفته منابع طبيعي و آبخيزداري در شهرك صنعتي خرامه با بيان اينكه استان فارس با 61 شهرك و ناحيه درحال واگذاري رتبه دوم  كشور را در زمينه شهركهاي صنعتي بهره بردار به خود اختصاص داده است گفت : در كنار توسعه شهركهاي صنعتي كه بيانگر عزم جدي دولت براي توسعه صنعتي استان است،‌توسعه فضاي سبز نيز جزء اولويت برنامه ها قراردارد و تاكنون 528 هكتار از مساحت شهركهاي صنعتي استان به فضاي سبز و درختكاري اختصاص يافته است كه تا پايان امسال حدود 5 هكتار به اين فضاي سبز افزوده ميشود.
 وي در ادامه با اشاره به تعامل مناسب شركت شهركهاي صنعتي فارس با اداره كل منابع طبيعي و ساير دستگاههاي متولي استان گفت : باتوجه به اين همكاري ها ، شركت شهركهاي صنعتي فارس در زمينه توسعه فضاي سبز در كشور پيشتاز است.
فتوحي تصريح كرد:توسعه فضای سبز همگام با توسعه صنعتی از اولویت های مهم این شرکت است.
 وي با بيان اينكه هفته درختكاري فرصتي مناسب براي نگاهي دوباره به وضعيت فضاهاي سبز و محيط زيست در بخش هاي مختلف استان است گفت:شركت شهرك هاي صنعتي   فارس در كنار رسالت آماده سازي و ايجاد زيرساخت هاي لازم براي توسعه صنعتي لازم مي داند به ميزان توسعه فضاهاي صنعتي بر غناي فضاهاي سبز و طبيعت پيرامون مراكز صنعتي استان بيافزايد.
فتوحي افزود:معتقديم ايجاد صنعت در كنار توجه به فضاي سبز مي‌تواند علاوه بر بهره‌وري بيشتر، صنعت را در مسير تكامل و توسعه پايدار قرار دهد.
وي تصريح كرد:يكي از الزامات مهم توسعه صنعتي پايدار توجه به مسائل زيست محيطي و توسعه فضاي سبز است و بايد حداقل 25 درصد كل فضاي شهرك‌ها و نواحي صنعتي در استان فارس صرف توسعه فضاي سبز شود.
 مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي فارس  افزود:هم اكنون در شهركها ونواحي صنعتي استان  598 هزار اصله درخت و درختچه زينتي كاشته و بيش از 10هكتار نيز گل كاري وچمن كاري شده است.
وي با اشاره به محدوديت منابع آبي براي آبياري فضاي سبز از توسعه روش‌هاي آبياري قطره‌اي به‌منظور بالا بردن راندمان آبياري و مصرف بهينه منابع آب در شهرك‌هاي صنعتي خبر داد وگفت : تاكنون572 كيلومتر شبكه آبياري قطره‌اي در شهرك‌هاي صنعتي استان اجرا شده است.
 فتوحي همچنين بازچرخاني استفاده از پساب خروجي تصفيه خانه‌هاي فاضلاب در بخش فضاي سبز از ديگر روش‌هاي زمينه‌ساز مصرف بهينه منابع آب  است و توسعه فضاي سبز در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان اعلام كرد وگفت : اين طرحها براساس اقليم جغرافيايي، متناسب با نقاط مختلف استان انجام مي‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه  از اختصاص مشوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی خرامه خبر دادو گفت: در اين شهرك صنعتي پرداخت سهم نقدي به 10 درصد و پیش‌بینی پرداخت مابقی مبلغ با اقساط 42 ماهه در نظر گرفته شده و در صورت بهره برداري و ايجاد اشتغال نيز تاسقف 60درصد از مبلغ اسناد تعهدي  بعنوان مشوق به سرمايه گذاران بازگردانده خواهدشد.
وي  با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی خرامه افزود: طرح‌های متعددی درزمینه‌ توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی،از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی فارس انجام و بستر‌های لازم در بخش زیرساختی برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم‌ شده است.
فتوحی از مهم‌ترین این طرح‌ها را اجرای شبکه داخلی گاز در این شهرک صنعتی و اتصال به شبکه سراسری اعلام کرد .
وي تصريح كرد:شهرک صنعتی خرامه  ۹۷ هکتار مساحت دارد و تاکنون ۲۰ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان  منعقد شده است.
فرماندار شهرستان خرامه نيز در اين مراسم با اشاره به اينكه راهبرد توسعه صنعتي با هدف ايجاد اشتغال پايدار در دستوركار قراردارد برحمايت از سرمايه گذاران بمنظور استقرار در شهرك صنعتي تاكيد كردوگفت:تمام دستگاه هاي اجرايي شهرستان موظف به همراهي و حمايت همه جانبه از سرمايه گذاران هستند.
فرهاد جهانخواه افزود:تقويت و توسعه كمي و كيفي  شهرك صنعتي بعنوان مهمترين زيرساخت توسعه صنعتي و توليد و اشتغال  در اين شهرستان را ضروري دانست و گفت:در زمينه الحاق 300هكتار به اين شهرك صنعتي نيز حمايت هاي لازم انجام خواهدشد.
وي با اشاره به ورود سرمايه گذاران جديد به اين شهرستان اظهار اميدواري كرد:با توسعه صنعتي در اين شهرستان با محوريت شهرك صنعتي شاهد ايجاد اشتغال و كاهش مهاجرت باشيم.
امام جمعه خرامه نيز با اشاره به اهميت حمايت از توليدكنندگان و صنعتگران و سرمايه گذاران بعنوان جهادگران عرصه توليد و اشتغال  ،فعاليت آنها را درمسير تحقق اقتصاد مقاومتي دانست و گفت:با توجه به وجود فضاي همدلي و كار و تلاش در اين شهرستان ،شرايط مناسبي براي جذب سرمايه گذار و ايجاد اشتغال و توليد فراهم شده است.
 در مراسم  درختكاري كه با حضوررئيس هيات مديره و مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي و نيزامام جمعه  فرماندار و جمعي از مسئولان شهرستان خرامه برگزار شد عمليات كاشت 500 اصله درخت آغاز شد.
 با كاشت اين نهال ها مساحت فضاي سبز اين شهرك صنعتي به حدود 2هكتار مي رسد.
 
 
   1396/12/23 13:11    تعداد بازدید :  113

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 113
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )