.:: وب سایت شرکت شهرکهای صنعتی فارس ::.
 
خرداد 1397
 
4 3 2 1
11 10 9 8 7 6 5
18 17 16 15 14 13 12
25 24 23 22 21 20 19
31 30 29 28 27 26
 
 

                         
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
دوشنبه 28 خرداد 1397 - 02:18

بررسی آخرین مراحل پیشرفت خوشه خرمای جنوب استان فارس //انجام مراحل توسعه خوشه خرمای جنوب فارس در فاز مطالعه شناختی


بررسي آخرين مراحل پيشرفت خوشه خرماي جنوب استان فارس //انجام مراحل توسعه خوشه خرماي جنوب فارس در فاز مطالعه شناختي
در جلسه اي در شركت شهرك هاي صنعتي فارس آخرين مراحل  اجرای توسعه خوشه خرمای جنوب فارس بررسي شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، در اين جلسه كه باحضور برخي مديران شركت شهرك هاي صنعتي فارس و نيز عامل توسعه و ناظر  خوشه خرمای جنوب برگزارشد آخرين  پيشرفت كار خوشه خرماي جنوب درمرحله فاز مطالعه شناختي بررسي شد.
معاون صنايع كوچك شركت شهرك هاي صنعتي فارس در اين جلسه گفت:مراحل توسعه خوشه خرماي فارس بعنوان پنجمين خوشه پس از خوشه‌های گلاب و عرقیات گیاهی میمند فارس، سنگ شمال، رب گوجه و شوریجات و فرش دست بافت با انتخاب عامل توسعهئ ،از مرداد ماه امسال آغاز شده است.
شهرام كمال زاده  اضافه کرد: پیش از این، طرح امکان‌سنجی خوشه خرمای جنوب فارس پس از انجام مراحل کارشناسی به تایید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران رسیده بود و این سازمان مجوز ایجاد این خوشه را صادر کرده بود. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس عنوان کرد: وجود ظرفیت‌های استان فارس در زمینه تولید و فرآوری خرما و مطرح‌بودن فارس به عنوان یکی از قطب‌های مهم در این محصول سبب شد ایجاد این خوشه در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی فارس قرار گیرد.
وی تصریح کرد: براساس آمار جهاد کشاورزی، استان فارس 13درصد از خرمای کشور را تولید می‌کند که تاکنون بیش از 100رقم خرما در این استان شناسایی شده است.
معاون صنايع كوچك  شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه سالانه حدود 150هزار تن خرما از 33هزار هکتار نخلستان استان فارس تولید می‌شود، افزود: 30درصد محصولات نخلستان‌های فارس به صورت رطب به بازار عرضه می‌شود.
كمال زاده  با اشاره به اینکه شهرستان‌های جهرم، کازرون، خنج، قیر و کارزین، مهر، لامرد، فراشبند، فیروزآباد، داراب، زرین‌دشت و لارستان تولیدکنندگان خرما در استان فارس هستند،‌ گفت: خوشه خرمای جنوب برنامه‌های مختلف در حوزه‌های ارتقای سطح فراوری و بسته‌بندی و نیز برنامه‌های حمایتی در بخش‌های توسعه بازار را اجرایی می‌کند.
وی با بیان اینکه حدود ده درصد خرمای فارس به کشورهای حوزه خلیج فارس، هند و پاکستان صادر می‌شود، افزود: افزایش میزان صادرات و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه از مهم‌ترین برنامه‌های این خوشه است.
معاون صنايع كوچك شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به صدور پروانه بهره‌برداری برای 38واحد فرآوری خرما با اشتغال‌زایی 500نفر در استان فارس از سوی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بیش از 80درصد مواد اولیه این واحدها از فاصله‌ای در شعاع 100کیلومتر تامین می‌شود که به همین دلیل نیز ایجاد این خوشه توجیه‌پذیر است.
در اين جلسه مقرر شد عامل توسعه خوشه با برقراري تعامل و هماهنگي بين خوشه هاي خرماي كشور از تجارب موثر آنها در زمينه توسعه خوشه خرماي جنوب استفاده كند.
 
   1396/7/4 16:29    تعداد بازدید :  222

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 222
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )